Împrumut nebancar

27 мая 2020 174

Buna ziua. Am luat un împrumut nebancar și am cumpărat un telefon. Nu am achitat o luna și creditorul a reziliat contractul, a adăugat 30%, plus niște penalități, în total undeva 10.000 peste suma inițială. Acum m-au telefonat și mi-au zis ca m-au reclamat la poliție pentru escrocherie. Care pot fi consecințele?

Jurist comments 4

  • Юрисконсульт

Bună ziua Valeria,

1. Ei încearcă să vă sperie cu chemarea la poliție. Pentru așa situație nu este posibil dosar penal.

2. Datoria poate fi redusă în instanța de judecată, or, penalitățile depășesc cu mult corpul creditului, fapt ce este un abuz.

27 мая 2020
  • Юрисконсульт

Pentru o consultație mai detaliată vă sunt la dispoziție.

27 мая 2020

Buna ziua
Deja mi-au scris ca vine grupa operativa acasă
E posibil sa vina dacă nu a fost judecata ?

3 июня 2020
  • Юрисконсульт

Dl. Valeriu nu credeti asa ceva.

Daca vine grupa operativa la Dvs. ma sunati pe mine si ne clarificam.

3 июня 2020