In 2004 am cumparat un teren, dar nu am facut actele la notar

8 августа 2022 87

Buna ziua. In 2004 sotul a cumparat 6 ari de la o persoana, facand doar un document de vanzare-cumparare in primarie intr-un sat din r. Calarasi. Apoi am construit o casa pe acel teren, dar nu am mai facut actele la notar. Acum nora vanzatorului refuza sa facem actele la notar si ne ofera 2 optiuni: ori demolam casa, ori ii dam 1.000 Euro numai cat tine casa, fara alt teren. Nu stiu cum sa procedez. Ce ma sfatuiti? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna Fevronia! Sigur mai intii de toate sa perfectati actele la notar. Acuma e putin mai problematic va fi, o sa trebuiasca prin instanta de judecata sa va aparati. Pentru mai multe detalii puteti telefona la numarul 069049267.

10 августа 2022