In cat timp se face expertiza la imbracaminte in caz de omor?

3 июня 2019 44

In cat timp se face expertiza la imbracaminte in caz de omor? A fost omorit un tanar pe data de 14 aprilie si nimic nu se intampla pana in prezent - politia motiveaza ca nu este gata expertiza. Poate sa dureze atata timp?

Jurist comments 2

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună seara
durata efectuării unei expertize într-o cauză penală nu depinde de Poliție sau Procuror.
Din practică pot să vă zic că asemenea expertize durează pînă la 3-4 luni

4 июня 2019
  • Юрисконсульт

D-na Ana, am o întrebare cine sănteți DVS pentru acet om, care figurează pe cauza dată, dacă aveți vre-um statut în calitate de victimă sau în alt fel, DVS sînteți în drept să vă adresați cu o cerere la Centru medicinii legale de pe str. Korolenco 8 cancelaria.cml@cml.gov.md
cu o... mai detaliat cerere și să rîdicați întrebarea de ce așa de mult timp durează expertiza, din luna aprilie 2019 pînă la ziua de astăzi e cam mult. Sau puteți obliga procurorul să se înterezeze motivul tergiversării raportul de expertiză

2 января 2020