In ce termen dupa achizitonarea unui automobil il pot intoarce vanzatorului?

30 января 2022 37

La scurt timp dupa achizitionarea unui automobil, am descoperit anumite defecte ascunse, despre care nu am fost informat. Pot intoarce automobilul fostului proprietar?
Mersi!

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Bună ziua.
De regulă, termenul este 6 luni din momentul descoperirii viciilor. În dependență de circumstanțe, există mai multe posibilități și termeni.
Sunteți în drept să reziliați contractul cu restituirea prețului, sau, compensarea prejudiciilor cauzate.

31 января 2022