Încălcarea dreptului de folosința

23 августа 2019 52

Bună ziua. În anul 2017 am luat în arenda o suprafață de pământ arabil de la proprietari, durata contractului 3 ani (2017-2020). In vara anului 2019 după recoltă, angajații unei alte entități, la indicațiile administratorului prelucreaza terenurile respective aflate în gestiunea întreprinderii mele. După mai multe încercări de a discuta cu persoanele în cauză, acestea au refuzat încetarea prelucrării terenurilor. Cine mă poate ajuta cu urmatorul pas?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Ce subintelegeti prin “prelucreaza pamintul”?
Proprietarul este in drept sa efectueze astfel de lucrari, cu notificarea prealabila a Dvs si fara a va periclita activitatea.

25 августа 2019