Incasarea banilor

25 марта 2019 56

Salut. Dar daca debitorul nu are bunuri, pretinde ca nici bani n-are, ce faci, cum totusi sa incasezi banii? Poate el toata viata nu va avea bunuri in posesia lui, dar le va inregistra pe numele altcuiva - eu trebuie sa astept ani de zil? Chiar nu mai sunt metode de constringere, spuneti-mi, va rog?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Da, cam asta este idea in linii generale, totuși executorul poate solicita fata de acesta sa fie aplicate mai multe măsuri ca interdicția de a părăsi țara, de a perfectă acte s.a iar aceste măsuri ar crea niste neplăceri și incomodități debitorului iar pentru a le evita va urma... mai detaliat să întreprindă careva acțiuni de satisfacere a cerințelor din dosarul de executare

25 марта 2019