Incheiere eliberata de executorul judecatoresc

14 августа 2019 24

Buna! Am avut nevoie de o incheiere de la executorul judecatoresc care sa confirme restanta fostului sot la achitarea pensiei alimentare pentru intretinerea copilului minor, incheiere pe care vreau sa o prezint in judecata. Am mai primit anterior asemenea incheiere, dar astazi am fost anuntata ca trebuie sa achit pentru fiecare incheiere 20 de lei (pentru cea de azi si cea eliberata in 2018). Cat este de legal? De ce nu am fost anuntata in 2018 ca trebuie sa achit aceasta suma? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Este legal, pentru că orice actiune / act al executorului - costă.
Era normal să vă informeze si in 2018, dar daca nu a făcut-o, asta nu va elibereaza de obligatia de a achita actul emis la solicitarea Dvs.

16 августа 2019