Închiriez, achit chiria.

19 октября 2019 13

Închiriez un apartament prin contract cu o agentie imobiliara. Achit chiria, dar nu am fost de acord sa achit toată suma pentru restabilirea mesei la bucătărie, iar stapina fără a ma preveni a schimbat lacatul. Ce fac în cazul dat?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Vedeți ce prevede contractul!
Este imposibil a ne expune în lipsa analizei contractului de locațiune!

Agenția imobiliară nu are nici o atribuție la disputa iacătă între Dvs și proprietara bunului luat în locațiune.

19 октября 2019