Încredințarea automobilului unui cetățean străin

13 апреля 2022 50

Bună ziua! Vă rog mult sa ma ajutați! În cazul în care am încredințat automobilul care îmi aparține unui cetățean străin (ucrainean) și acum sunt citat la poliție precum ca acesta a încălcat RCR, merg la poliție și scriu explicație cui i-am încredințat automobilul? Am doar copia pașaportului, nr. de telefon e deconectat, probabil a ieșit din MD. E destul sa comunic datele din pașaport?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Mihai, trebuie să vă deplasați la poliție și să faceți declarație cum a fost.

15 апреля 2022