Indemnizatia de maternitate

27 июня 2018 128

Buna ziua! Vă rog mult să ma ajutati. Cum se calculează indemnizatia de maternitate si cea de ingrijire a copilului, daca salariu este de 5.000 de lei? Vă rog mult, o formula de calcul, am citit actele normative, dar nu prea imi este clar. Multumesc mult anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Sint calcule specifice domeniului, vă recomand să apelați la CNAS, verbal sau în scris
http://www.cnas.md/pageview.php?l=ro&idc=172, o sa obțineți un raspuns mai clar.

20 сентября 2018