Indemnizația pentru al 3-lea copil

27 января 2019 145

Am 2 copiii, lucrez oficial. Din al doilea concediu de maternitate m-am intors la serviciu cand copilul avea 10 luni pana la 2 ani jumatate, dupa care am iesit din nou in concediu de materrnitate din motive personale. Copilul a împlinit acum in ianuarie 3 ani, dar eu am rămas însărcinată (am 2 luni). Spuneti-mi: voi putea primi indemnizația si pe al 3 copil daca nu voi iesi la lucru sau cum se va calcula. Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Адвокат-стажер

Bună, Natalia.

Încercați să sunați la următoarele numere de telefon. Angajații Casei Naționale de Asigurări Sociale ar trebui să vă răspundă la întrebarea dumneavoastră.

15 октября 2019