Indemnizația pentru tineri specialiști în domeniul educației

22 июля 2024 0

Bună ziua. Sunt în anul 4 de studii (din 5) la facultatea de științe ale educației. Dacă mă angajez în gimnaziul din localitate, sunt eligibilă să primesc indemnizația de tânăr specialist, dacă fac studii cu frecvență redusă?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Sunteţi elegibilă. Doar că angajarea urmează a fi făcută prin repartizarea Ministerului educaţiei şi cercetării.

22 июля 2024
  • Юрисконсульт

Buna ziua colegul dl. Sergiu corect v-a orientat, este necesar de adresat cu o cerere oficială la Minister pentru a fi repartizată în instuția dată, în calitate de specialist în domeniul și după asta să perfectați și alte indemnizații părevăzute de lege.

22 июля 2024