Indemnizație pentru incapacitate temporară de muncă

21 февраля 2023 30

Bună! Sunt însărcinată în săptămâna 35 și mă aflu la întreținerea soțului. A fost aprobată decizia privind indemnizația pentru incapacitate temporară de muncă. Care este procedura mai departe?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Alina.
consultaţi pagina CNAS şi veţi găsi toate răspunsurile
http://www.cnas.md/tabview.php?l=ro&idc=559&t=/Alte-prestatii-sociale/Indemnizatii/Indemnizatie-de-maternitate

22 февраля 2023
Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Indemnizaţia de maternitate se plăteşte în luna următoare a lunii în care a fost aprobată decizia privind stabilirea indemnizaţiei de maternitate.

22 февраля 2023