Ingradirea spatiului de langa apartament

19 июня 2020 106

Buna ziua. Locuiesc la etajul 1 al unui bloc cu 5 etaje. Apartamentul se afla la coltul blocului, chiar in intersectie. Pentru a ma proteja de automobilele care deseori loveau coltul cladirii, am instalat un gard de sarma pe pavajul care exista. Am adus putin pamint si am sadit vie salbatica care a acoperit gardul. IMGFL mi-a spus sa scot gardul cu plantele sadite. Este corect?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Terenul care folosiți este proprietatea publică adica municipală, eventual transmis in folosință tuturor locatarilor blocului unde locuiti, nu sunteți in drept de al îngrădi fără acordul acestora si informare corespunzător despre intentie si necesitate a administrației publice locale.

19 июня 2020