Înregistrarea apelurilor telefonice

3 ноября 2020 55

Am o aplicație pe telefonul mobil care automat înregistrează toate apelurile făcute de mine. Este corect din punct de vedere legal, ar putea fi o încălcare a drepturilor persoanelor cu care vorbesc? Nu public nicăieri aceste discuții, le păstrez in caz de neînțelegeri.

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

bună
pentru securitatea proprie această aplicaţie vă ajută să vă păstraţi unele probe, care uneori vă pot ajuta alteori nu. În ceea ce priveşte drepturile persoanelor cu care vorbiţi, atâta timp cât nu folosiţi înregistrările în defavoarea lor nu este o ingerinţă.

4 ноября 2020