Înregistrarea automobilului

20 июня 2018 38

Buna. Spuneți, vă rog, de ce acte este nevoie pentru a înregistra automobilului pe mine. La moment masina apartine unei firme, dar sotul a procurat-o si acum trebuie trecută pe persoana fizică. De ce este nevoie? Se verifica ceva in documentele mele sau numai a firmei de unde este mașina?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Din partea d-stră e nevoie doar de buletin de identitate, în rest tot pachetul de acte urmează a fi prezentat de firma proprietar al automobilului.

20 июня 2018