Înregistrarea matineelor la gradinita

29 ноября 2019 35

Bună ziua. Atunci când inregistrezi video cu copilul tau de 3 ani la un eveniment (matineu la gradinita), educatorul are dreptul sa te avertizeze ca nu ai dreptul sa inregistrezi, deoarece asa zice directoarea gradinitei?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/distribuirea-fotografiilor-cu-copii-pe-retele-de-socializare
—-
Directoarea nu poate interzice. Asta se hotaraste intre parinti. Problema poate fi pusa doar cu privire la distribuirea inregistrarilor. Pentru uz personal - fiecare parnte are dreptul sa inregistreze performanta copilului sau.

30 ноября 2019