Inscriere in Chisinau a unui cuplu din alt raion

4 июля 2018 98

Buna ziua. Suntem un cuplu din raion si dorim sa ne inscriem in mun. Chisinau. La moment nu suntem inregistrati in niciun sector din municipiu. Intrebarea este: putem sa ne inregistram casatoria in Chisinau, daca nu suntem de aici sau nu? Daca da, atunci cum ar fi posibil? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Înregistrarea căsătoriei se efectuează de către oficiul stării civile în raza căruia unul dintre soți își are viza de reședință sau domiciliul

4 июля 2018