Înscrierea tatălui în certificatul de naștere a copilului

7 июня 2020 41

Care este procedura de înscriere în certificatul de naștere al copilului ca tata dupa căsătorie? Viitoarea soție are un copil si in certificatul de naștere nu este menționat tatăl biologic. Mersi anticipat.

Jurist comments 2

  • Параюрист

Dacă este copilul Dvs .prin hotărîre de judecată, cu ADN, apoi faceți declarație de recunoaștere a paternități,i dacă nu e copilul Dumneavoastră prin procedura de înfiere .

8 июня 2020

Nu este copilul meu, ma intereseaza care este procedura de infiere si care sunt pasii de urmat

8 июня 2020