Instituția de învățământ nu îmi întoarce actele

29 мая 2019 27

Instituția în care învăț nu îmi întoarce actele, trage de timp - ba secretara cică nui, ba directorul e în spita și tot așa. Vreau să plec de aici pentru că nu îmi place specialitatea, plus profesorii și instituția este foarte coruptă, condițiile sunt rele și nu mă ține nimic aici. Profesorii insa caută motive și mă rețin, dar eu pâna în iulie trebuie să am actele pentru a pleca la altă instituție.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Puteți depune o plîngere scrisă la direcția de învățământ dacă e vorba de Chișinău, inclusiv la Ministerul educației, cu solicitarea de a fi clarificată situația și soluționată cererea.

29 мая 2019