Interdictia de a parasi tara

17 апреля 2018 77

Exista probabilitatea sa imi fie aplicata interdictia de a parasi tara, daca pana acum nu am avut nici o chemare la judecata sau nu a avut loc nici o judecata unde sa imi fie citat numele meu?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Адвокат-стажер

Bună, Vlad.

Slabe șanse. Atât timp cât nu există o hotărâre judecătorească prin care vi se aplică interdicția de a părăsi țara, dumneavoastră sunteți liber să plecați peste hotare.

Totuși, pentru a vă asigura că nu aveți o astfel de interdicție, adresați-vă la Poliția de Frontieră.

O zi bună.

17 апреля 2018