Interdictie

8 января 2023 122

Buna ziua. In cazul in care mi-a fost aplicata interdictie in timp ce ma aflam peste hotare, la revenirea in tara voi fi informata despre eventuala interdictie de catre politia de frontiera?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
de cele mai dese ori, persoanele care au interdicție sau sunt date în căutare sunt informate despre acest fapt de către Poliția de frointieră la momentul intrării pe teritoriul RM, cu condiția că intrațiși vă legitimați cu pașaportul MD.

9 января 2023