Interdicție de intrare în Danemarca

14 марта 2023 57

Bună ziua. Am interdicție de intrare în Danemarca aplicată pe pașaportul biometric. Familia mea trăieste acolo. Recent mi-am perfectat pașaport românesc. Pot pleca acum în Danemarca?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Această situație e reglementată de legislația Danemarcii.
Nu cred că ei dețin bază de date în care să fie indicat deținerea a 2 cetățenii de către o persoană.
Mai mult, Dvs intrați în Danemarca ca cetățean al României.

Pentru informații suplimentare, puteți apela la:
Ambasada Republicii Moldova în Regatul Danemarcei cu reşedinţa... mai detaliat la Haga
ADRESA: NL-2594 AD Haga, Bezuidenhoutseweg 117
TEL.: +31 (0) 70 737 1200

14 марта 2023