Interdicție în spațiul Schengen!!

2 декабря 2019 293

Buna ziua! Am avut interdicție pentru 3 ani. Acum in octombrie 2019 a expirat, dar cand am vrut sa ies din țara in noiembrie 2019, la vama mi-au spus ca a fost prelungită pentru încă 3 ani, până ăn 2022. E posibil de făcut ceva? Mersi.

Jurist comments 1

Nicolae Ilco (Calin)
  • Параюрист
  • Иные правонарушения

Salutare

Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.

Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

Servus

3 декабря 2019