Interdictie in statele Schengen

2 ноября 2021 234

Buna ziua. Am interdictie in statele Schengen. Mi-a venit invitatie pentru depunerea la Bucuresti a juramantului in vederea obtinerii cetateniei române. Intrebarea este daca imi va permite politia de frontiera româna sa intru in Romania? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Margareta, eu vă propun să apelați la ambasada Romăniei cu o cerere, ca ei să vă explice și să vă dea un răspuns categoric, aveți dreptul să intrați în țara lor.

3 ноября 2021