Interdicție in UE

23 августа 2019 189

Bună ziua! Soțul are interdicție pentru UE, desi s-a aflat pe teritoriul Franței mai puțin de 90 de zile si nu a primit amenzi, nici nu a savarsit ceva ilegal. Unde putem afla cauza deportului si daca există șanse de a fi anulat? Va mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Adresațiva la ambasada Franței cu o cerere in acest sens pentru a va comunica motivul interdicție.

Acesta poate fi anulat doar in cazul în care veți demonstra nevinovăția dvs în ilegalitatea imputată, în cazul în care aceștia legal v-au aplicat interdicția atunci aceasta încetează doar după expirarea perioadei aplicate.

24 августа 2019