Interdicție intrare in România cetățean din Republica Moldova

29 января 2019 151

Salutari tuturor. Sunt cetățean român. Soția - cetățean din R. Moldova. A primit Interdicție de a intra in România datorită faptului ca a depășit termenul de ședere. După primirea Interdicției, ne-am căsătorit. Cum îmi pot aduce soția in România? Cum se poate anula interdicția? Mulțumesc de ajutor!! Urgent! Vă rog frumos!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna

Având în vedere că interdicția este aplicată de către autoritățile române ar fi cazul să consultați un avocat român!

30 января 2019