Interdictie pe doi ani

3 ноября 2022 111

Buna ziua. Ma intorceam din Polonia si la vama ungara mi-au aplicat interdictie pe doi ani, precum si amenda in marime de 150 euro, pe care am achitat-o. Acum vreau sa plec in Spania. Voi avea probleme la traversarea frontierei de stat (la aeroport)?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Salut, da
Interdictia este aplicabila pentru intreg spatiul UE.
Puteti formula o cerere ambasadei Ungariei in RM pentru un raspuns oficial.

Daca aveti nevoie de ajutor ma puteti contacta pe email : rotaru.help@gmail.com

4 ноября 2022