Interdicție pe spațiul Schengen

27 ноября 2021 161

Buna ziua. Am Interdicție pusa de Elveția (inclusiv pe zona Schengen) pentru un termen de 3 ani. E posibil de redus termenul interdicției sau de limitat interdicția doar la Elveția?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Asemenea cereri se formulează în adresa ambasadei care va aplicat interdicția prin care se argumentează necesitatea reducerii termenului și anumite garanții întemeiate care n-ar duce la noi încălcări din partea Dvs.

Ar fi bine să că adresați unui avocat pentru a studia motivele interdicției și actul în sine pentru... mai detaliat a propune o soluție.

28 ноября 2021