Intr-un local au refuzat sa ne deserveasca

13 февраля 2019 43

Buna ziua. Intr-un local au refuzat sa ne deserveasca, deoarece am facut comanda mica. Ce se poate de facut in acest caz? Unde sa ma adresez? Administratorul localului a spus ca asa sunt regurile lor. La intrebarea unde sunt scrise asa reguri, nu a putut raspunde concret, pur si simplu a mai repetat ca asa sunt regurile localului: trebuie sa mai comandati ceva, in caz conrar noi refuzam sa va aducem ceea ce ati comandat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Asemenea cauze se examinează de Agenția pentru protecția consumatorului și supravegherea pieței.
Puteți depune o plîngere în acest sens, chiar va recomand sa o faceți, pentru a pune la respect
http://consumator.gov.md/feedbacktxt.php?l=ro&idc=176

13 февраля 2019