Intrebare referitor la contract de muncă

6 июля 2018 29

Sunt angazat in o subdiviziune a MAI, am fost angajat in februarie 2018. Am incercat să fac transfer in alta subdiviziune tot la MAI, dar cand am dus foaia de transfer mi s-a refuzat de 2 ori. E posibil sa scriu cerere de eliberare din functie cu angajarea in alt inspectorat? Daca ma eliberez cu totul trebuie sa achit 36.000 de lei. Ajutati-ma cu un sfat, va rog: cum sa procedez?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Pai în pricipiu ar fi vorba de un transfer, în cazul refuzului, care a fost motivul invocat? Contrqctul de muncă inițial are careva condiții obligatorii legate de termene?

13 сентября 2018