Intreprindere avicola da foc la deseuri

7 ноября 2018 31

Locuim in apropierea unei intreprinderi avicole. Probleme sunt mai multe, iar pe linga mirosul urit de la deseuri, au deja citiva ani de cand dau foc la aceste deseuri in fiecare seara - o atmosfera greu de suportat, e fum cu miros intepator, de pene si paie arse. Aici locuiesc foarte multe familii, sunt copii mici, mamici insarcinate, batrani si e imposibil deja. Ce putem face in asa caz, unde trebuie sa ne adresam ca sa se rezolve ceva? Va multumesc mult si astept cu nerabdare un raspuns.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
În asemenea cazuri adresațivă cu o plîngere la http://ies.gov.md/contacte/ inspectoratul ecologic de stat. Sancțiuni în partea ce ține de incendierea vegetației sau oricăror alte obiective ține expres de competența acestora, totodată descrieți și situația pe fapt, poate vă oferă soluții suplimentare.

7 ноября 2018