Istorie creditara negativa

30 июня 2022 60

Buna ziua! Cred ca nu am fost destul de explicita. Eu am fost administrator SRL si niste restante la plati au ajuns la executor. Eu datoria am achitat-o integral, dar incheierile executoresti se vad in istoria creditara. Acum am nevoie sa iau un credit de la banca si din cauza acestor incheieri nu pot, deoarece trebuie sa treaca trei ani de la ultima achitare. Sumele datorate la doua companii nebancare au ajuns la executor si achitate.
Intrebarea: Unde pot depune cererea de radiere sau stergere din istoria creditara a acestor incheieri: la aceste companii sau la biroul istoriilor de credit?
Multumesc pentru raspuns!

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna ziua! Cred ca nu s-a sters sechestrele aplicate de executor judecatoresc, interesati-va daca executorul judecatoresc a sters interdictiile. Pentru mai multa informatie puteti telefona la numarul de telefon 069049267

30 июня 2022