ITP România in pandemie

7 июня 2020 16

Buna! Imi expira ITP la masina cu numere românești acum în iunie. Ce pot sa fac? Cum sa fac sa plec in Romania sa trec ITP cu situatia asta legata de pandemie? Eu am pașaport si permis irlandeze. Mersi mult.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Din cite stiu limitati in traversarea frontierei MD nu sunt, ce tine de statutul RO, urmeaza sa verificati ordonantele si legea RO, sau identificati in cazul dat platforme de genul yavo.md insa ajuristilor din RO si solicitati detalii

8 июня 2020