Как происходит выплата по решению суда?

13 мая 2018 44

Как оплатить то, что требуют от тебя через суд, но чтобы были доказательства о выплате, и платить алименты, только чтобы были доказательства о выплате?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Puteți achita în următoarele feluri:
1. depunerea banilor pe un cont bancar special deschis pentru plata pensiei de întreținere și alte cheltuieli pentru copil. Un cont la care are acces mama copilului și poate liber ridica acești bani.
2. transfer bancar de la un cont la alt cont
3. transfer de mijloace bănești... mai detaliat prin intermediul sistemelor de transfer (obligatoriu păstrați ordinul de plată).
4. în numerar. (întocmiți un grafic de plăți, menționați suma transmisă iar persoana respectivă scrie suma primită, data și semnătura)
5. dacă titlul executoriu a fost pus în executare la un executor judecătoresc, atunci depuneți banii pe contul special al executorului judecătoresc (păstrați ordinele de plată de la bancă, deoarece acestea sunt dovada achitării).

13 мая 2018