Консультация адвоката

27 мая 2020 60

Я работал в 2019 году на фирме, которая не оплатила работу в 11.000 лей. Хочу подать иск в суд о возврате денежных средств.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Pentru încasarea sumei în cazul dumneavoastră aveți termeni
termen de 3 ani de la data apariţiei dreptului respectiv al salariatului, în situaţia în care obiectul litigiului constă în plata unor drepturi salariale sau de altă natură, ce i se cuvin salariatului.
Totodată puteți încasa și penalități de intirziere posibile plati precum... mai detaliat prejudiciu moral cît și cheltuieli de asistență juridică.

27 мая 2020