La cine ma pot adresa ca sa scriu scrisoarea recomandata pentru acte romanesti?

8 июля 2021 133

Aproape 3 ani in urma am depus actele pentru pasaport roman si nu am primit niciun raspuns. Este posibil sa trimit o scrisoare recomandata ca sa il obtin cat mai curand? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Posibil de intocmit o scrisoare cu solicitarea de comunicare la ce stadiu se afla dosarul si solicitați urgentarea, in rest ține de dorința autorităților RO.

8 июля 2021