La eliberare, angajatorul a reținut din salariu sume care nu erau indicate în contractul semnat

25 июля 2021 23

Bună ziua. Sunt cetățean al Republicii Moldova. Am fost angajat de o persoană cu dublă cetățenie, care deține firmă în România, în calitate de sofer pe Comunitatea Europeană. Am semnat contract de muncă. După eliberarea mea din proprie inițiativă, angajatorul a reținut anumite sume din salariu, care nu erau indicate in contractul semnat cu ei. În ce țară pot să depun plângere pe patron? Propuneți-mi, vă rog, un avocat care poate să mă ajute!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Ștefan, în Romănia, deoarece tratativele le=ați dus în acastă țară și contractul a fost semnat tot acolo. Legislația în vigoare nu vă permite să faceți ceva în țara noastră.

27 июля 2021