Nu am fost citat în judecată

15 января 2021 23

Dacă nu am fost citat timp de 3 luni la judecata pentru condus in stare de ebrietate, e posibil sa se fi clasat dosarul?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Foarte mici șanse in sensul clasarii dosarului, in multe cazuri procedura dureaza din cauza formalitaților, actual luati in considerație si situația cu Covid care a blocat anumite activități.
Saca sunteți interesat de caz, puteți telefona la sediul agentului constatator sau la instanța de judecată pentru detalii.

16 января 2021
  • Юрисконсульт

Buna dl. Veaceslav, dacă în privința DVS a fost întocmit un caz ,care se referă la Codul contravențional, cauza în istanță v-a fi examinată timp de un an, așadar dacă trimp de 3 luni nu s-a examinat, nu este temei pentru a fi calasată cauza.

16 января 2021