Am avut o problema la serviciu

4 мая 2021 32

Buna ziua. Activez ca grefier. Am avut o mica problema la serviciu, si anume in timpul sedintei s-a descarcat dictafonul. Dar lucram prin Femida. La final, cand avocatul mi-a cerut inregistrarea, am constatat ca Femida nu functioneaza. Ce risc eu acuma? Pot fi concediata?

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Părerea mea este că trebuie să întocmiții un act prin care să se constate nefuncționalitatea sistemului Femida, din motive tehnice. Poate fi aplicată vreo sancțiune însă eu cred că maxim un avertisment.

5 мая 2021