La privatizarea apartamentului au participat doar 2 fiice din 3

27 декабря 2019 29

Buna ziua. La privatizarea apartamentului au participat 2 fiice din trei, dar a treia n-a participat. Prin urmare, au parte din apartament numai 2 fiice. Cum sa fac sa aiba parte si a treia fiica?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
la privatizare, fiica a 3 nu a participat pe motiv că nu se născuse? sau care e situația? dețineți certificatul de la Direcția privatizare de la primărie? acolo sunt identificați participanții, inclusiv minori, a căror acord nu se solicită.
Pentru a deține cotă din apartament, urmează ca cineva să renunțe la... mai detaliat cota sa în folosul celei de a 3 fiică, ceia ce aparține celor 2 fete, nu puteți modifica, este proprietatea lor, iar modificări se face doar cu acordul acestora.
Totul depinde de situație în amănunte, puteți merge la un notar pentru o consultație.

27 декабря 2019