Legalitate ACC

29 октября 2019 121

Bună ziua. ACC a fost constituit fără acordul şi adunarea locatarilor. Şeful ACC şi-a numit in consiliul de administrare rude şi prieteni. Tarifele se schimba lunar, iar la întrebarea de ce, ne raspunde cu agresivitate. Cât de legale sunt actiunile acestor persoane şi unde putem să ne adresăm? Menţionăm că am încercat să convocăm adunarea generală şi iniţiatorii au fost intimidaţi de către şeful neales al ACC.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Schimbarea o puteți face doar dumneavoastră prin convocarea unei adunari, și aprobarea unei decizii de schimbare a administrației.

26 ноября 2019