Lichidarea întreprinderii individuale

12 февраля 2021 26

Salut! Vreau sa lichidez intreprinderea care activează de anul trecut. De unde trebuie sa încep și care este procesul, va rog?

Jurist comments 1

Andriana Brasoveanu
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Salut!
In primul rind trebuie sa verificati sa nu aveti careva datorii fata de buget.
In caz ca e in regula, mergeti la ASP (va programati din timp) cu stampila, pe loc depuneti cerere de radiere si timp de 3 zile lucratoare obtineti Certificatul. Daca aveti nevoie de mai multe detalii... mai detaliat scrieti la brasoveanuandriana@gmail.com

14 февраля 2021