Loc de casa

1 апреля 2019 16

Buna! Am o problema cu un consilier local care nu isi face treaba si nu este serios. Vreau sa cunosc din punct de vedere juridic ce trebuie sa fac sa primesc un loc de casa. Am primit o confirmare de la primarie cu un numar ce confirma ca stau de 10 ani la rand. Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Consiliu local va poate oferi teren pentru construirea daca are terenuri disponibile in acest sens.
Reieșind din faptul ca nu deține nici nu se atribuie.
Daca puteți demo stra contrariu, puteți obliga inclusiv prin instanță pentru atribuire

4 апреля 2019