Loc de parcare promis

24 января 2020 97

Buna ziua. M-am mutat de un an intr-un bloc nou. La semnarea contractului, mi s-a promis ca voi avea loc propriu de parcare. Nu exista o forma scrisa a acestei promisiuni. Mi s-a inmanat cheia si lacatul pentru bariera. Insa cand am pus lacatul la locul de parcare, cineva mi l-a furat, iar acum vecinii parcheaza pe acest loc si sustin ca noi nu am avea dreptul la un loc individual de parcare. Tuturor celor care detin un spatiu mai mare de 100 mp ni s-a promis acelasi lucru (loc individual de parcare), dar nu a fost respectat. Ce masuri putem intreprinde? Administratorul blocului "promite" in fiecare luna ca va rezolva problema.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Pentru a putea cere ceva in instant, de exemplu: nerespectarea conditiilor contractuale, urma sa fie stipulat in contract ca trebuia sa dispuneti de loc de parcare personal. Daca nu expres in contract, putea fi o anexa la acesta unde trebuia sa fie prevazut acest lucru. Dar, avind doar promisiuni fara... mai detaliat nici o dovada scrisa, din pacate nu puteti face nimic.

24 января 2020