Locuinta

4 июля 2018 70

Buna ziua. Din copilarie sunt pus la evidenta in casa bunicii, evident mult am lucrat in aceasta casa. Am fost plecat aproximativ 2 ani jumatate, iar in aceasta primavara am revenit acasa. Bunica m-a primit impreuna cu sotia si copilul, pe sotie a luat-o la evidenta in aceasta casa. Dupa ce am terminat toate lucrarile de primavara pe deal, ea vrea sa ne alunge si ne ameninta cu politia daca nu parasim casa. Spuneti-mi, va rog, cum sa procedez daca eu nu am unde locui?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Din păcate întrebarea dvs nu ține de domeniul juridic și de moralitate mai mult. Ar fi bine să găsiți un numitor comun în situația dvs cu bunica deoarece aceasta este proprietarul exclusiv al casei și poate solicita părăsirea de către dvs a casei.

4 июля 2018