Lucrari de constructie in bloc locativ

1 июня 2020 103

Salut! Eu si perechea mea lucram pe timp de noapte la o companie Americana si ziua dormim. Am cumparat un apartament intr-un bloc locativ nou si suntem inconjurati din toate partile de vecini care fac lucrari de constructie toata ziua. Este insuportabil pur si simplu sa stai in apartament, ca sa nu mai vorbim de dormit. Deja de 1 saptamana dormim doar 2 ore din 24, am inceput ambii sa avem probleme de sanatate din cauza insuficientei de somn. Nu putem lucra si nici odihni. Am incercat sa ne intelegem cu muncitorii macar o parte a zilei sa nu faca galagie, dar au ignorat totul ce le-am zis. Ce putem face?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Valeant,

Legal nu puteti sa interziceti sa faca zgomot. Doar dupa ora 18:00 puteti interzice lucrarile de reparatie care va deranjeaza.

3 июня 2020