Ma aflu in concediu pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 3 ani, dar as dori sa ma angajez in alta companie

2 января 2021 18

Buna ziua! Sunt angajata la o companie, dar ma aflu in concediu pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 3 ani. Pot activa in alta companie in aceasta perioada fara sa ma concediez de la serviciul de baza ? Multumesc!

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Da desigur.

4 января 2021
Anatolie Ceban
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua, din punct de vedere legal, Dvs aveți nu aveți dreptul să activați în perioada concediului pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 3 ani, nici la prima și nici la a doua companie.

4 января 2021