Ma deconectat de la lumina

23 декабря 2019 37

Buna ziua. Avem procurat un apartament intr-un bloc care nu se da in exploatare de 8 ani, avem act inregistrat la notar pe numele nostru, am achitat integral pretul. In bloc locueiste lumea de 4 ani deja, dar lumina inca nu e trecuta pe numele nostru. Am avut niste neintelegeri cu patronul firmei si el m-a deconectat de la lumina si zice ca apartamentul este inca al lui. Intrebare: are dreptul sa ma deconecteze de la lumina?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Nu are nici un drept fără temei de a vă deconecta...

În acest caz puteți depune o plângere pe numele acestuia la poliție

24 декабря 2019