Ma deranjeaza de 2 ani maturatorul din ograda, care incepe lucrul la ora 5 dimineata

24 мая 2017 43

Buna ziua. Pe mine ma deranjeaza deacum de ~2 ani maturatorul din ograda care incepe lucrul la ora 5 dimineata. Am rugat-o mult sa nu mai faca ca sunt medic si dorm superficial si aud zgomotul pe care-l face insa fara schimbari. Unde pot sa apelez?

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Plingere la politie , insa cred ca o amenda pentru zgomot pe perioada noptii ar fi prea mult pentru un maturator ! Vorbiti cu angajatorul acestuia , APLP CCL , si explicati situatia !

25 мая 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Nu exista nici un temei pentru a sanctiona maturatorul. In asta si consta specificul muncii sale- sa inceapa a lucra dimineata, pentru a asigura, inclusiv si Dvs, curatenia.

25 мая 2017
Diana Conea
  • Юрисконсульт

Puteti doar pe cale amiabila sa rezolvati :)

26 мая 2017